Aplikacje na smartfony, które przydadzą się w drodze

Google Maps Navigation On Apple Iphone

Jak informują nas statystki, już co piąty Polak używa smatrfona. Te innowacyjne urządzania są niezastąpione w wielu sytuacjach. Smartfonów używa się zarówno prywatnie, jak i służbowo. Ostatnio bardzo popularne stało się używanie ich w podróży, także podczas pracy w sektorze transportu. W jaki sposób nowoczesny smartfon może przydać się podczas jazdy samochodem?

Smartfony są oczywiście używane jako urządzenia nawigacyjne, czyli GPS. Ponad 60% użytkowników smartfonów używa swoich telefonów właśnie jako nawigacji podczas jazdy samochodem. Nawigacja za pomocą smartfona jest łatwa i praktyczna. Można połączyć się z Internetem, ściągnąć najnowsze mapy i szybko dotrzeć do celu.

Bardzo modne jest korzystanie z Google Maps. Dzięki wykorzystaniu tej aplikacji można uzyskać dostęp do map trójwymiarowych, z których korzysta się prościej niż z tych tradycyjnych. Mamy bowiem realny obraz danego miejsca, więc o wiele szybciej możemy trafić tam, gdzie chcemy.

Kolejna aplikacja, znana jako Yanosik, pozwala nam na uzyskanie informacji, jak szybko jadą inne osoby na danym terenie. Pozwala nam to na dostosowanie prędkości do ruchu w konkretnym miejscu. Taka opcja przydaje się również kierowcom zawodowym. Mogą oni ominąć korki, roboty drogowe, ruch wahadłowy czy miejsca, gdzie wydarzył się wypadek, gdy widzą, że na danym rejonie prędkość wyraźnie się zmniejsza. Poza tym, aplikacja oferuje również lokalizację patroli drogówki, wyszukiwanie stacji benzynowych czy innych obiektów.

Na rynku dostępnych jest także wiele aplikacji, które ostrzegają kierowców przed fotoradarami. Mapy takich mierników prędkości są wciąż uaktualniane.

Przydatną aplikacją na smartfony jest także program pokazujący jaka jest pogoda. Możemy sprawdzić pogodę w każdym miejscu na Ziemi. Pozwala to na poznanie sytuacji pogodowej zarówno na drodze, jak i w miejscu, do którego się udajemy.

Niezbędne w podróży, również służbowej czy podczas pracy zawodowego kierowcy, są programy typowo turystyczne. Pozwalają one na szybkie znalezienie noclegu w danym miejscu. Dzięki takiej aplikacji mamy dostęp do szeregu różnorodnych miejsc noclegowych: hoteli, moteli, hosteli, ośrodków wczasowych czy kwater prywatnych.

Smartfony służą w podróży kompleksową i nowoczesną pomocą. Takie wykorzystywanie smartfona jest niezastąpione w przypadku długich podróży, na przykład w pracy kierowców firm transportowych. To znakomita propozycja dla kierowców ciężarówek, którzy spędzają w swoim samochodzie wiele czasu i smartfon może im znacznie ułatwić podróże oraz przydać się w sytuacjach trudnych i nieprzewidzianych.

1 Komentarz

Dodaj komentarz