Kobieta – mechanik

An attractive woman mechanic working on a car in a repair shop

Zawód mechanika jest jednym z zawodów, z którym najczęściej kojarzony jest z mężczyzna. Jadąc do warsztatu spodziewamy się, że naszym autem zajmie się Pan Józek, Marek czy inny mężczyzna, nawet nie myślimy o tym, że mogłaby być to kobieta. Wszak zgodnie z panującym stereotypem, kobiety nie mają absolutnie żadnego pojęcia o motoryzacji, mają problem z tak podstawowymi sprawami jak zatankowanie samochodu, czy zmiana koło – to jak mogą być mechanikami?

Okazuje się, że mogą i zarówno w Polsce (np. w Zabrzu p. Żaneta) jak i za granicą można trafić do warsztatów obsługiwanych przez Panie. W dość kontrowersyjny sposób z postrzeganiem kobiet w świecie motoryzacji, naciąganiem ich na dodatkowe, niezbyt konieczne naprawy, postanowiła walczyć pewna Amerykanka. Kilka lat temu otworzyła warsztat samochodowy wyłącznie dla kobiet. W warsztacie zatrudnione są tylko kobiety, które doskonale sobie radzą z usuwaniem awarii w autach.

Jak wynika z danych udostępnionych przez MEN, niewiele dziewcząt decyduje się uczęszczać do szkół samochodowych, choć mają taką możliwość. Zapewne i znaleźć pracę nie byłoby im trudno biorąc pod uwagę rozwój motoryzacji, wzrost ilości samochodów na polskich drogach i co za tym idzie zapotrzebowanie na naprawy aut.

 

Kilka słów, o tym jak zostać mechanikiem  – http://www.szukamszkoly.com/zawody/mechanik-samochodowy/

Zapisz

Dodaj komentarz