Opony na długą podróż

New Tires For Sale At A Tire Store

Podczas długich wypraw, takich jak wakacyjne podróże, ogumienie ma istotny wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy.

Czego dowiemy się z etykiety?
Kiedy mowa o komforcie jazdy, bardzo ważnym aspektem dotyczącym ogumienia jest poziom szumu, który przekłada się na opory toczenia. Im mniejszy hałas generowany prze oponę tym niższe opory i spalanie paliwa. Najlepszą efektywność paliwową oznacza się literą A. Tak więc niższy opór toczenia to nie tylko mniejszy poziom hałasu dobiegającego z kół, ale również pewne oszczędności w zużyciu paliwa.

Parametr wytwarzanego przez oponę hałasu znajdziemy na dole etykiety, obok ikonki z oponą i głośnikiem. Opisuje go trzystopniowa skala oraz wartość podana w decybelach.

Opory toczenia, to pierwsza kolumna oznaczona oponą i dystrybutorem paliwa. Druga kolumna oznacza efektywność hamowania na mokrej nawierzchni. w Obu przypadkach litera A oznacza najlepszą, G najgorszą wartość parametrów. Porównując oponę o efektywności hamowania z klasy A z oponą z klasy F – przy prędkości 80 km/h droga hamowania wydłuża się o 16 metrów.

Dodaj komentarz