Samochód – skuter śnieżny

Z pewnością słyszeliście o wielu dziwnych przeróbkach samochodów, a w szczególności o niezwykle popularnym swego czasu maluchu – pługu. Dziś przedstawiamy Wam niecodzienne rozwiązanie samochód – skuter.

Mechanik z Ottawy – Tod Anderson – postanowił przerobić swojego smarta na pojazd śnieżny – tym razem padło na skuter. W przydomowym garażu auto zostało wyposażone w gąsienice (zamontowane w miejscu tylnych kół) i przygotowane na zamówienie płozy (zajęły miejsce kół przednich). Dodatkowo z tyłu auta został zamontowany silnik z napędem na tylną oś, która wprawia w ruch gąsienice i umożliwia poruszanie się pojazdu. Smart – skuter może osiągnąć prędkość nawet 65 km/h!

Jak mówi mechanik poruszanie się taki niecodziennym skuterem to sama przyjemność, zarówno dla kierowcy jak i pasażera, w odróżnieniu od typowego zimowego pojazdu jest w nim miło i co ważne ciepło. Niestety jego właściciel nie może poruszać się nim po drogach publicznych, gdyż auto nie zostało oficjalnie dopuszczone do ruchu, zostają mu do dyspozycji jedynie przejażdżki terenowe.

Dodaj komentarz