Jazda skuterem w niesprzyjających warunkach pogodowych

shutterstock_87784513_small

Po naszych drogach jeździ coraz więcej motocykli i skuterów, dla wielu osób są one alternatywą dla tradycyjnych czterech kółek. Nagły wzrost zainteresowania tymi jednośladami związany jest ze zmianą przepisów, dzięki którym uprawnienia do prowadzenia jednośladów o pojemności do 125 cm3 otrzymali wszyscy posiadacze praw jazdy kategorii B.

O ile podróżowanie tego typu pojazdami  przy pięknej słonecznej pogodzie sprawia niesamowitą przyjemność, o tyle w zimie decydują się na nią tylko najwytrwalsi miłośnicy motorów. Co zrobić, kiedy wybraliśmy się na przejażdżkę i spotkała nas gwałtowna ulewa?

Skutery vs. Ulewa. Jak sobie poradzić?

W zasadzie jedynym dobrym w tym przypadku rozwiązaniem jest zatrzymanie się i przeczekanie deszczu pod dachem, np. na stacji benzynowej, na przystanku. Jeśli posiadamy ubranie przeciwdeszczowe, to warto je na siebie założyć przed ruszeniem w dalszą podróż. Mokre ubrania powodują wychłodzenie organizmu, rękawice nasiąkają wodą i przy współudziale wiatru powodują odrętwienie palców.

Jazda w strugach deszczu jest przede wszystkim niebezpieczna, ale także bardzo nieprzyjemna. Pamiętaj zatem o ograniczeniu prędkości, odpowiednio wczesnym informowaniu innych użytkowników drogi o zamiarze wykonania skrętu. Omijaj wszelkie kałuże – nigdy nie wiadomo czy pod nimi nie występują dziury, które mogą uszkodzić Twoje koło.

Dodaj komentarz