Fiat 500 w księdze rekordów Guinnessa

150704_Fiat_500_Day_18„Święto w święcie”: z okazji „500 Day”, obchodzonego 4 lipca br. w Mediolanie, kultowy model Fiata i jego fani ustanowili światowy rekord Guinnessa w kategorii „Największy obraz samochodu utworzony z ludzi”.

W dniu 4 lipca br. o godz.11.30, w parku Sempione w Mediolanie, 328 osób odtworzyło niepowtarzalną linię nadwoziaFiata 500, tworząc ogromną „ludzką mozaikę”. Wewnątrz długiego na 15 metrów profilu, uczestnicy ubrani na biało w kolorze nadwozia oraz w barwach innych detali, odwzorowali wszystkie elementy samochodu: klasyczne, okrągłereflektory, koła, boczne szyby, krótką i otulającą maskę oraz łukowaty profil dachu opadającego w stronę tylnego zderzaka.

Pod czujnym okiem oficjalnych sędziów organizacji Guinness World Records, uczestnicy musieli przez pięć minut utrzymać niezachwianie swoją pozycję.

Gwiazdą imprezy był oczywiście Fiat 500, którego odwiedzający mogli podziwiać w parku i przyległych okolicach. 50 zabytkowych egzemplarzy modelu „przedefilowało” aż do Arco della Pace, gdzie w dniu swojej światowej premiery czekało na nie kilka egzemplarzy nowej 500-ki.

Zaprojektowany przez Centro Stile Fiat, zewnętrzne i wewnętrznie odnowiony projekt jest bez wątpienia Fiatem 500, za to o wiele bardziej atrakcyjnym. Oferuje bogatszą rozwiązania w zakresietechnologii, układów napędowych i możliwości indywidualizacji.

Nowo ustanowiony, światowy rekord Guinnessa jest ważnym chrztem dla samochodu, który powstał, aby zawsze „stawić czoła” wyzwaniom aktualnego rynku, ale w poszanowaniu i kontynuacji swojej bogatej tradycji. Dlatego też, nowa 500-ka łączy ogromne dziedzictwo, kultowe, charakterystyczne cechy marki z nowoczesnością techniczną oraz uwagą poświęconą zrównoważonej mobilności, umacniając w ten sposób, pod każdym względem, pozycję wzorca w swoim segmencie samochodów.

Dodaj komentarz