Zerwany gwint w głowicy

Auto mechanic replacing glow plugs in car diesel engine using sp

Sposób I – szmatka
Jeżeli awaria zaskoczy nas w podróży albo jesteśmy właścicielami skutera, to najszybszym sposobem będzie posłużenie się kawałkiem szmatki, który należy owinąć wokół gwintu świecy i tak wkręcić ją w głowice. Materiał usztywni gwint i pozwoli na przejechani kilku kilometrów.

Sposób II – klej
Świecę można wkręcić przyklejając ją klejem do metalu lub np. poxipolem. Przed klejeniem trzeba pamiętać o odtłuszczeniu zarówno gwintu świecy jak i głowicy. W tym celu można użyć np.benzyny ekstrakcyjnej. Kiedy klej zastygnie świeca powinna sztywno trzymać się w głowicy, ale nagrzewanie silnika będzie powoli osłabiać połączenie.

Sposób III – wkręcenie tulei
Tuleja dystansowa – używając takiej tulei nie musimy rozwiercać otworu głowicy, wkręcamy ją w stary gwint. Jest to rozwiązanie tymczasowe ponieważ tuleja wystaje z głowicy i wkręcona w nią świeca może wpływać na kulture pracy silnika

Tuleja zwykła jest wprasowywana lub wkręcana w głowicę, z tą różnicą, że wpasowuje się idealnie w nawiercony otwór. Jest to najefektywniejsza metoda, nie wpływająca na silnik.

Sposób IV – komplet naprawczy
Komplet naprawczy składa się z elementu przypominającego sprężynę, którą wkręca się do głowicy. Sprężyna zastępuje gwint i pozwala na wkręcenie świecy.

Dodaj komentarz